Traumos pasekmė

Daugelis fiziškai smurtauti linkusių tėvų į suaugusiųjų gyvenimą žengia turėdami didžiulių emocinių sutrikimų ir nepatenkintų poreikių. Emociškai jie vis dar yra vaikai. Dažnai į savo pačių vaikus tokie tėvai žvelgia kaip į pakaitinius tėvus, kurie turi patenkinti tuos jų emocinius poreikius, kurie niekuomet nerūpėjo jų tikriesiems tėvams.
- Susan Forward

Atstūmimo skausmas

Pajutęs, kad žmonės ima jūsų šalintis, skausmingai išgyvenate atstūmimą. Suvokiate, kad galite prarasti kasdienę meilės ir dėmesio „dozę“. Jus užvaldo nenumaldomas poreikis gauti meilės. Kaip visi narkomanai, galite imtis grasinimų ir manipuliacijų, kad pasiektumėte tai, ko jums reikia.
- David D. Burns

Laimingumas

Kol mums trūksta vidinės drausmės, užtikrinančios proto ramybę, kad ir kokią išorinę gerovę ar sąlygas susikurtume, jos niekada nesuteiks siekiamojo džiaugsmo ir laimės jausmo. Kita vertus, jei pasižymite tokia vidine kokybe, tokia proto ramybe, jei viduje esate pastovūs, tai net stokodami įvairių išorinės gerovės aplinkybių, kurias paprastai laikytumėte būtinas laimei, įstengsite gyventi laimingą ir džiaugsmingą gyvenimą.
- Dalai Lama